صفحه 1 از 2 < 1 2 >

مطالب
1393/09/08 12:57

شهر بره سر کجاست ؟

استان گیلان  / شهرستان رودبار / شهر بره سر

شهر بره سر

        شهر بره سر  با جمعیت در حدود 2000 نفر در فاصله 55 کیلومتری شهرستان رودبار و 40 کیلومتری شهر رستم آباد و 35 کیلومتری شهر توتکابن واقع شده است . بره سر مرکز بخش خورگام در ارتفاع 1250 متری از سطح دریا قرار گرفته که از شمال به بافت قدیمی بره سر قبل از زلزله سال 1369  ، از جنوب به جنگلها ،‌ مراتع ، یلاق استلی سرا و یلاق ویستان و به دو استخر طبیعی ویستان و خالقی سرا ، از شرق به روستاهای تیه و دوسالده و از غرب به دهستان چهارمحل منتهی می گردد . این شهر دارای بافتی متمرکز بوده که پس از زلزله سال 1369 در محل فعلی بره سر بنیان شده است . گویش مردمان شهر دیلمی و کردی می باشد .  

جغرافیا

       شهری کوهستانی با آب و هوای معتدل کوهستانی  ، بهاری سر سبز و دل انگیز ، تابستانی بسیار زیبا و مه آلود ، پائیزی با حل و هوای بارندگی و خزان ، زمستانی خشن ، سرد و پر برف  ، دارای جنگلهای پوشیده از درختان راش بکر و تنومند ، دارای محصولات باغی از قبل سیب ، گلابی ، آلوچه ، به ... ، محصولات کشاورزی لوبیا ، جو ، گندم ، عدس و... ، به علت آب و هوا خوش دامداری نیز رونق دارد .

نمای  شهر بره سر

جاذبه های دیدنی

زیبائی های مناظر دل انگیز و پر طراوت  شهر بره سر قابل وصف نیست،  باید دید ، در تخیل نمی گنجد ...

استخر زیبا و قدیمی استل پشت :  استخری زیبا و قدیمی در ابتدای شهر بره سر که در روزگاران نه چندان دور عاشقان صید ماهی در آن اقدام به ماهیگیری می کردند .

اسخر زیبای طبیعی ویستان :  استخری طبیعی 4 هکتاری در دامنه جنوبی شهر و در فاصله 2کیلومتری مرکز شهر چسبیده به جنگل های راش منتهی به یلاق تابستانی ویستان ، بسیار زیبا و فرح بخش ...

اسخر زیبای طبیعی خالقی سرا  :  استخری طبیعی کوچک در دامنه جنوبی شرقی  شهر و در فاصله 2 کیلومتری مرکز شده داخل جنگل های راش در مسیر یلاق تابستانی استلی سرا  با مناظری بی مثال ، دنج و ...

ییلاقات استلی سرا و ویستان : در قسمت جنوبی شهر بره سر در دل جنگل قرار گرفته اند که ساکنان محل در فصل بهار و تابستان از آن استفاده می نمایند .

آبشار طبیعی شارشار : در محله بالا محله بره سر قدیم یا محله شارشار قدیم به فاصله  نیم کیلومتری مرکز شهر قرار دارد . ( نام سایت به نام همین شارشار می باشد )


تصاویر استخر استل پشت


تصاویر استخر ویستانتصاویر استخر خالقی سرا


تصاویر یلاق استلی سرا


تصویری زیبا از یلاق ویستان 


تصاویری از آبشار شارشار بره سر 
راههای اصلی دسترسی به شهر بره سر

مسیر اصلی از اتوبان رشت به قزوین  :  رشت . سراوان . امامزاده هاشم .  بریدگی سمت راست به طرف شهر رستم آباد گردش به چپ به سمت  شهر توتکابن مسیر فرعی از داخل شهر توتکابن به سمت جنوب ادامه می یابد که پس از طی مسافتی در حدود 35 کیلومتر و عبور از روستاهای دشتویل ، منطقه زیبای     دره دشت ، روستای حشمت آباد و دهستان چهارمحل به منطقه خورگام و شهر بره سر می رسیم .

مسیر اصلی از اتوبان تهران به رشت  :  تهران . قزوین . منجیل . رودبار  بریدگی سمت راست ابتدای شهر توتکابن مسیر فرعی از داخل شهر توتکابن به سمت جنوب ادامه می یابد که پس از طی مسافتی در حدود 35 کیلومتر و عبور از روستاهای دشتویل ، منطقه زیبای دره دشت ، روستای حشمت آباد و دهستان چهارمحل به منطقه خورگام و شهر بره سر می رسیم .
نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

ahmad

اقا شهریار من عاشق طبیعت بکر بره سر شدم. انشاءالله که هر وقت حال داشتی و مارو قابل دونستی باهم بریم بره سر.

پاسخ
شارشاری

با سلام ، خیلی عالی بود لذت بردیم .از تهیه کننده و عکاس تشکر می کنم .

پاسخ
شاهرخ نظري برسري

ديلمي اشتباه ميباشد لطفا بيشتر تحقيق كنيد

پاسخ
براری

دست همه بچه محل های جوان و پر انرژی بابت کار فرهنگی قشنگی که کردن درد نکنه آرزوی توفیق دارم برای همتون

پاسخ
میثم رضایی

لبخندl مرسی از وب سایت زیباتون که باعث معرفی شهرمون به دیگران و باعث جذب توریست شده است امیدواریم با معرفی این سایت به دیگر دوستان باعث رونق هرچه بیشتر گردشگری این شهر گردد

میثم رضایی
پاسخ
حسین

با سلام،عالی بود .عکس ها هم خیلی قشنگه.فکر میکنم از طرف شمال این شهر راهی هم وجود دارد . یعنی از دیلمان-آسیابر -بره سرگل

پاسخ
برسری / خورگام

عالیه ... از این بهتر نمیشهخجالتلبخندچشمک

پاسخ
برچسب ها :