صفحه 1 از 2 < 1 2 >

مطالب
1394/03/30 20:46

تصاویر فروردین 94پیرامون شهر بره سر

برفها آب شده بود و دیگر خبری از سرمای زمستان نبود. کم‌کم اهالی دهکده می‌توانستند از خانه‌هایشان بیرون بیایند،  از گرمای خورشید بهاری و سبزی و طراوت گیاهان لذت برده و در مزارع به کشت و زرع بپردازند. در آن روز، شیوانا همراه یکی از شاگردان از مزرعه عبور می‌کرد، پیرمردی را دید که نوه هایش را دور خود جمع کرده و برای آنها در مورد سرمای شدید زمستان و زندانی بودن در خانه و منتظر آفتاب نشستن صحبت می‌کند.

شیوانا لختی ایستاد و حرفهای پیرمرد را گوش کرد و سپس او را کنار کشید و گفت: “اکنون که بهار است و این بچه‌ها درحال لذت بردن از آفتاب ملایم و نسیم دلنواز بهار هستند، بهتر است روایت یخ و سرما را برای آنها نقل نکنی! خاطرات زمستان، خوب یا بد، مال زمستان است. آنها را به بهار نیاور! با این حرف تو بچه‌ها نه تنها بهار را دوست نخواهند داشت بلکه از زمستان هم بیشتر خواهند ترسید و در نتیجه زمستان سال بعد، قبل از آمدن یخبندان همه این بچه‌ها از وحشت تسلیم سرما خواهند شد. به جای صحبت از بدبختی‌های ایام سرما، به این بچه‌ها یاد بده از این زیبایی و طراوتی که هم اکنون اطرافشان است لذت ببرند. بگذار خاطره بهار در خاطر آنها ماندگار شود و برایشان آنقدر شیرین و جذاب بماند که در سردترین زمستان‌های آینده، امید به بهاری دلنواز، آنها را تسلیم نکند.”

پیرمرد اعتراض کرد و گفت: “اما زمستان سختی بود!”

شیوانا با لبخند گفت: “ولی اکنون بهار است. آن زمستان سخت حق ندارد بهار را از ما بگیرد. تو با کشیدن خاطرات زمستان به بهار، داری بهار را نیز قربانی می کنی! زمستان را در فصل خودش رها کن.”

                                                                                                                عکاس میثم رضایی 


 
     


 


 

                                                                                                      

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

شهر وند برسری

سلام
عالئیییییییی بود .
از این بهتر نمیشه.

پاسخ
اکبری لیاولی
http://aliliavaly.persianblog.ir/post/768/

سلام همولایتی بـــــــــــه بـههههههــه چه عکسهای زیبایی رابه تصویر کشیده اید بسیار جالب ودیدنی دستمریزاد وخسته نباشید .باسپاس
http://aliliavaly.persianblog.ir/post/1169/
http://aliliavaly.persianblog.ir/post/1721/

پاسخ
همشهری

سلام
من برهسری هستم اما شما رو نمیشناسم
در کل عکس های قشنگی بودن
ممنون

پاسخ
سمانه ظهیری برسری

تصاویر, زیبا و هنرمندانه....

پاسخ